Geoterminis šildymas ar oras vanduo?

K

Kaunas

Svečias
Planuojam statyti sodo namą (bet bus kaip gyvendinamasis). Koki šildymą įrengti - geotermini ar oras vanduo?
 
T

Tadas

Svečias
Googlink ;)
Pasirinkti iš tikro nėra lengva, nes visi pasiūlymai nėra blogi ir nėra idealaus sprendimo. Svarbu turėti aiškius pasirinkimo kriterijus. Jei pasirinkimo kriterijus yra ekonomiškumas - tada reikia rinktis geoterminį. Pradėdami statyti A klasės namą Jūs jau pasirinkote variantą, kuris labiausiai taupo, o ne pagal kriterijų "kada man atsipirks". A klasės namui aplamai energijos šildymui reikia labai nedaug tereikia. Darosi svarbiau vėdinimas, vėsinimas. Geoterminis vėsina pasyviu būdu visai nemokamai. Dar yra tokie ištraukiamojo oro šilumos siurbliai, kuriame integruota viskas viename: vėdinimas, šildymas ir karštas vanduo. Oras vanduo investicija mažesnė - tačiau lauke atsiranda įrenginiai, kurie kelia triukšmą ir gadina vaizdą. Vėsinimas gaminamas aktyviu būdu. Su dujiniu variantu neturėsite vėsinimo arba reikės papildomai investuoti į kondicionierius. Siekiant A klasės šilumos siurbliai yra palankiau, nes galima su mažesniu sienų apšiltinimu pasiekti ją nei diegiant dujinį šildymą. Su dujomis būsite visada priklausomi nuo vieno tiekėjo.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima

iš FB - Regimantas Petrauskas
Šiemet rekonstruojam namui stačiaus geoterminį. Pliusai lyginant su oras vanduo. Nors ir brangiau pastatyti nei oras vanduo, bet per kelis metus šita suma išsilygina ir tampa pigiau šildytis nei su oras vanduo. Primeskite, kad oras vanduo ima šilumą iš oro ir temperatūrą kelia iki reikiamos. Tai tarkim žiemą, kai labiausiai reikia su oras vanduo reiks kelti nuo neigiamos temperatūros, bus -20 nuo -20. Geoterminio atveju tau oro temperatūra nebeturi jokios reikšmės. Iš žemės visados atitekės +8 +12 laipsnių ir nuo to reikės tik pasikelti temperatūrą. Kaip matau planuojate daryti horizontalų klojimą, tai aišku, kad +8 ar +12 neturėsit. Kuo giliau gręžiniai tuo šilčiau tenais, taigi ir ekonomiškiau, plius mažiau išdarkoma aplinka. Žiūrint į ateitį ir remontas bu paprastesnis, nes bus tik keli taškai ir kelios linijos kur gali būti gedimas. O va horizontalaus klojimo atveju, gali tekti atsikasti viską ir tuomet aplinka vėl visa subjaurojama.
Kas liečia vėsinimą. Tai vėsintis per grindis galima, bet neturėsit efekto. Norint, kad nesusidarytų kondensatas, turi neperžengti rasos taško susidarymo. Priklausomai nuo temperatūros tai gali būti 3-5 laipsniai žemesnė temperatūra nei patalpoje. Plius šaltis nekyla į viršų, tai vėsu bus kojom, jūsų augintiniams, bet ne jums. Tam reikalingi atskiri kontūrai arba sienose arba lubose, kad šaltis kristų žemyn. Pliusas, kad galima būtų automatikai pavesti abu darbus ir vėsinimą ir šildymą. Kiti variantai (pigesni) stato atskirą šilumokaitį vėsinimui ir tuomet vėsumą paduoda arba per fankolius arba per rekuperacinę sistemą. Tai pigiau, bet jau prarandamas visiškai automatizuotas valdymo variantas.
Jei užtenka pinigų ir nori aukščiausio komforto, tuomet vamzdeliai lubose ar sienose. Yra iškarto gipso plokštės su vamzdeliais. Plius jei reikia daugiau šilumos, tai žiemą galima ir jose paleisti šilumą. Tarkime uponor automatika gali užtikrinti praktiškai idealų temperatūros palaikymą patalpose. Plius vėsinimą darant per geoterminį, tie, kas įsirengę sako, kad antrais metais šilumą iš žemės gauna didesnę, nei pirmais, nes vėsinant patalpas, karštis pumpuojamas į gręžinį ir ten aplinką įkaitina labiau, nei būtų natūraliai. Taigi reikia apsipręsti ko nori. Plius dar galima atkreipti dėmesį į tai kokį siurblį statysies. Su kintama galia geriau, nes nereikia jam visą laiką dirbti pastoviu maksimaliu galingumu. Jei domina kažkas plačiau, pm.
 
P

Pavel

Svečias
Oras-vanduo pigiau išeina, bet dėl elektros kainos po 3-5 mėtų niekas nežino kaip bus.... gal geoterminis dabar bus kaip investicija.
 

Panašios temos

E
Atsakymai
2
Peržiūrų
449
nnnn
N
E
Atsakymai
3
Peržiūrų
373
Tomas
T

Dalintis šiuo puslapiu

Top